Paminklai

Interaktyvi skulptūra „Senojo tilto muzikantas Antanėlis“

2018 m. Pasvalio krašto muziejus minėjo savo 20-metį. Tų pačių metų rugsėjo 15 d. ant senojo tilto prieigų šalia Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios buvo atidengta interaktyvi skulptūra. Skulptūroje iš naujo atgijo Pasvalio miesto legenda tapęs Antanėlis – keistuolis Lėvens tilto muzikantas, tarpukariu savo smuiko garsais virpinęs praeivių širdis.
Per dvidešimt muziejaus gyvavimo metų, žmonės su muziejumi dalijosi ne tik eksponatais, bet ir savo istorijomis, todėl nusprendus visiems padėkoti, muziejaus darbuotojai sugalvojo, kad reikia vieną tų istorijų atgaivinti, sumoderninti ir padovanoti Pasvaliui. Taip ir gimė Antanėlio idėja.
Antanėlio skulptūros kūrimas buvo patikėtas jaunam, tačiau jau spėjusiam pagarsėti menininkui iš Birštono – skulptoriui Martynui Gaubui. Antanėlio interaktyvumu pasirūpino kompanija „Gluk Media“.
Skulptūra – tai ne tik forma, bet ir turinys. Jos turinį sukūrė kraštiečiai – aktorė Olita Dautartaitė, televizijos ir radijo laidų vedėjas Jonas Nainys ir poetas bei Pasvalio krašto garbės pilietis Vladas Braziūnas.
Šių asmenybių įrašytais tekstais prabyla Antanėlis, palietus dešinę plaštaką, Jonas pasakoja apie gražiausias Pasvalio vietas. Kairėje plaštakoje „apsigyvenusi“ Olita primena Antanėlio legendą. O pridėjus delną prie sagos, pasigirsta poetas Vladas Braziūnas – pasvalietiška tarme jis skaito savo eilėraštį apie senąjį Lėvens tiltą.
Kūrybiniame procese dalyvavo ir garsi mūsų kraštietė, muzikantė Rima Tamo (Tamošiūnaitė). Vos įžengus ant medinės senojo tilto dalies, pasigirsta muzikantės įgrotos smuiko melodijos.
Taip konkursui „Šimtmečio pamokos“ buvo pristatyta interaktyvi skulptūra – senojo tilto muzikantas Antanėlis.
Džiugiai pranešame, jog Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos, 2018 metų suaugusiųjų mokymosi savaitės programoje paskelbto konkurso vertinimo komisija geriausiu projektu išrinko būtent Pasvalio krašto muziejaus įvykdytą veiklą „Interaktyvi skulptūra – senojo tilto muzikantas Antanėlis“ – už sukurtą gyventojų traukos vietą, skatinančią apmąstymus, prisiminimus, leidžiančią pajusti pozityvą ir išgyventi tarsi savo paties sėkmės istoriją.

Pasvalio krašto muziejaus informacija

Pasvalio krašto muziejaus projektas – „Interaktyvi skulptūra – senojo tilto muzikantas Antanėlis“ – Birštono savivaldybės viešosios bibliotekos kartu su Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija bei švietimo paramos fondu organizuotame konkurse įvertintas pirmąja vieta už sukurtą gyventojų traukos vietą, skatinančią apmąstymus, prisiminimus.

Šaltiniai:
Antanėlis sulaukė pirmojo įvertinimo / „Darbo“ inf.. – Iliustr. // Darbas. – 2018, lapkr. 17, p. 1.
Stanislovaitis, Viktoras (1976-). Keistuolis Antanėlis vėl pasakoja senojo tilto legendas // Darbas. – 2018, rugs. 20, p. 1–2.
Pasvalyje atidengta tarpukario keistuoliui, muzikantui Antanėliui skirta interaktyvi skulptūra – įkūrimo dvidešimtmetį švenčiančio Pasvalio krašto muziejaus dovana pasvaliečiams.
Pasvalio krašto muziejaus projektas „Interaktyvi skulptūra – senojo tilto muzikantas Antanėlis“ išrinkta geriausiu projektu! [interaktyvus]. Prieiga per internetą: http://www.pasvalys.lt/lt/kultura/pasvalio-krasto-muziejus/naujienos-aktualijos/1366/pasvalio-krasto-muziejaus-projektas-interaktyvi-skulptura-senojo-tilto-muzikantas-antanelis-isrinkta-geriausiu-projektu:6416 [žiūrėta 2020-01-22].
Nuotraukos iš Tomos Mikalajūnaitės asmeninio archyvo.Grįžti Papildyti įrašą