Gamtos paminklai

Parkas „Pasvalio Šveicarija“

Parkas „Pasvalio Šveicarija“, pasvaliečių vadinamas Svalios parku, Svalios parkeliu, „Šveicarija“ (Svalios g., prie Svalios upės) – tai rekreacinė aktyvaus poilsio vieta Pasvalio mieste, Svalios upės pakrantėje, su pėsčiųjų ir dviračių taku, pėsčiųjų tilteliais, sporto ir žaidimų aikštelėmis, laužaviete, stoginėmis, takų apšvietimu.

Klaipėdos firma UAB „Neoforma“ su vadovu Lauru Rusecku 2012-ais metais parengė projektą sutvarkyti, apželdinti Svalios krantinę Pasvalyje – įrengti parką.
Parkas susideda iš kelių erdvių, sujungtų tilteliais, takeliais – skulptūrų bei treniruoklių skverelis, laisvalaikio zona su pavėsinėmis, gultais, tinkliniu, stalo tenisu, erdvė vaikams su karstyklėmis bei žydų ir karaimų kapinės.

Pasižvalgant „Pasvalio Šveicariją“ galima apeiti per 20 min.

Iš šio parko (perėjus gatvę) galima nueiti į kitą parką – Smegduobių parką (Panevėžio g.).


Šaltiniai:

Kraptavičiūtė, Kotryna. Eilinė diena „Šveicarijoje“. Iliustr. // Darbas. – 2018, rugpj. 25, p. 4.
Smalsu ir truputį baugina: skradžiai vos neprasmegęs Pasvalys. Lrytas.lt [interkatyvus] [atnaujinta 2017-10-28] [žiūrėta 2020 m. gruodžio 8 d.]. Prieiga per internetą: https://www.lrytas.lt/verslas/mano-pinigai/2015/07/03/news/smalsu-ir-truputi-baugina-skradziai-vos-neprasmeges-pasvalys-1294592/

Aidos Leimontaitės, Tomos Mikalajūnaitės ir Almos Balčiūnienės nuotraukos.

Grįžti Papildyti įrašą