Paminklai

Paminklinis akmuo ir ąžuolas signatarui Kaziui Bizauskui Norgėlų kaime

Tautinio atgimimo žadintojui, Vasario 16-osios Akto signatarui Kaziui Bizauskui (1893–1941) 2018 m. liepos 6 d. atidengtas paminklinis akmuo ir pasodintas ąžuolas šalia Norgėlų kaimo tvenkinio, Joniškėlio apylinkių seniūnijoje.
Akmuo atidengtas Pasvalio rajono tarybos deputatų klubo iniciatyva. Užrašą „Lietuvos šimtmečio ąžuolas 1918 m. vasario 16 d. Akto signatarui Kaziui Bizauskui atminti“ iškalė linkuvietis Valdemaras Mackevičius.
Beje, šalia paminklinio akmens pasodintas ąžuolas užaugintas iš gilių, surinktų senajame istoriniame Joniškėlio Karpių dvaro parke.

Apie signataro Kazio Bizausko ryšį su Pasvalio kraštu
Kazio Bizausko ryšys su Pasvalio kraštu labiau simbolinis – Vildūnų kaime gyveno signataro tėvai, o jis pats gimė Latvijoje, Paviluostos kaimelyje netoli Kuldygos miesto. Visgi valstybininkas ir diplomatas savo šaknų nebuvo pamiršęs. Dar daugiau – 1919 m. išduotame diplomatiniame pase Kazys Bizauskas savo gimimo vietą buvo nurodęs Joniškėlį. Greičiausiai tai nebuvo tuščias poelgis, o pagarbus reveransas iš vienuolikos vaikų šeimos kilusiam tėvui.

Šaltiniai:
Norgėluose – atminimo akmuo signatarui Kaziui Bizauskui / „Darbo“ inf. // Darbas. – 2018, liep. 24, p. 5.
Nuotraukos iš Almos Katkevičienės asmeninio archyvo.
  • Laikotarpis:
    XXI a. 2 dešimtmetis
Grįžti Papildyti įrašą