„Virtualus rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarys“

Siekdama įamžinti iškilaus rašytojo, buvusio Pasvalio valstybinės viešosios bibliotekos vedėjo Mariaus Katiliškio atminimą, Pasvalio viešoji biblioteka 1995 m. įkūrė Mariaus Katiliškio atminimo kambarį.

Pastaraisiais metais pastebimas mažėjantis, ypač jaunimo domėjimasis literatūra, taip pat ir rašytojo Mariaus Katiliškio kūryba. Atsižvelgiant į tai, kad M. Katiliškio romanas „Miškais ateina ruduo“ įtrauktas į Vidurinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros privalomų programinių kūrinių sąrašą, ypač aktualu tęsti ir plėtoti rašytojo kūrybos aktualizavimą ir populiarinimą. Karantino laikotarpiu šios galimybės netekome ir patyrėme sunkumų atgaivinant šią veiklą.

Projekto idėja – bibliotekoje esantį atminimo kambarį perkelti į skaitmeninę erdvę ir pristatyti jame sukauptą informaciją nuotoliniu būdu, moderniomis formomis, derinantis prie šiuolaikinės visuomenės poreikių bei išplečiant paslaugos gavėjų ratą.

Vykdytu projektu „Virtualus rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarys“ e. bibliotekoje PASVALIA buvo sukurtas atskiras modulis (interaktyvus interneto tinklalapis) – Virtualus atminimo kambarys, sudarytas iš kelių dalių ir kūrybiškai, patraukliai bei paveikiai pristatantis rašytojo gyvenimą, kūrybą, atminimo įamžinimą Pasvalio M. Katiliškio viešojoje bibliotekoje bei Lietuvoje.

Projekto pradžia 2020 liepos 1 d., projekto pabaiga 2020 m. gruodžio 18 d.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, skyrusi 15500 Eur.