Naudojimosi sąlygos

PASVALIA yra skirta asmeniniam ir nekomerciniam naudojimui. Visa portale pateikta medžiaga yra visų projekte dalyvaujančių atminties institucijų nuosavybė, saugoma tarptautinių ir Lietuvos Respublikos intelektinės teisės aktų, tarp jų ir Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo. Be raštiško institucijų leidimo draudžiama kopijuoti, publikuoti spaudiniuose ir internete, platinti, keisti, kurti išvestinius produktus. Pasirėmus portale publikuojamais dokumentais, būtina nurodyti šaltinį: originalą, jo saugojimo vietą, skaitmeninį dokumentą, jo sukūrimo datą, kūrėją, portalo adresą. Išskirtiniais atvejais institucijos pasilieka teisę apriboti prieigą prie kai kurių svarbių dokumentų – juos peržiūrėti galima tik vietoje, Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos skaitytojams skirtuose kompiuteriuose.

Skaitmenintų objektų metaduomenyse galite rasti „Creative Commons“ ir „Europeana“ pareikščių žymas. Šios žymos nurodytos objektų metaduomenų skiltyje Naudojimo teisių informacija. Paspauskite ant esančios žymos. Jūs būsite nukreipti į internetinę svetainę https://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/. Svetainėje prie laukelio su užrašu This page is available in the following languages, pasirinkite lietuvių kalbą. Jums bus pateikta informacija, nurodanti, ką galite daryti su pasirinktu objektu.

Autorių teisių apsauga galioja visą autoriaus gyvenimo laikotarpį ir 70 metų po jo mirties. Kūriniai, kuriems nebegalioja autorių teisių apsauga, naudojami be autoriaus leidimo nepažeidžiant autorių asmeninių neturtinių teisių, kurios galioja neterminuotai bei nėra perduodamos.

Kaip ženklinti skaitmenintus objektus sužinosite apsilankę „Skaitmeninio turinio ženklinimo žinynas ir įrankiai“ svetainėje. Skaitmeninimo metodiką galite atsisiųsti čia.